ІСТОРІЯ   ШКОЛИ

1/11

     В останню декаду жовтня свій 130-річний ювілей відзначає одне з найстаріших навчальних закладів Ізмаїла - загальноосвітня школа №11.

    Згідно з документами, що зберігаються в Ізмаїльському архіві, вона була заснована 21 жовтня 1887 року, як 6 міське парафіяльне училище.  Однак нехай вас не бентежить слово "училище".  В кінці XIX - початку XX ст.  так називали навчальні заклади, де учні отримували початкову освіту.

Міські жителі самі зверталися в міську думу з проханням про відкриття школи, тому будівля для школи будували за свій рахунок.  Школа складалася з 4-х класів, навчання велося українською мовою.  Так почався життєвий шлях школи №11.
      Першим директором став Афіноген Ксьондзов (на жаль фото не зберіглося).  Історичні документи донесли до нас і імена перших вчителів - Марії Савицької, Євгенія Агура і Олексія Вецу.  В ту пору в училище навчався 71 чоловік, як хлопчики, так і дівчатка.

    У 1918 році, з початком румунської окупації нашого краю, училище перейменували в змішану початкову школу №6, а з 1 січня 1924 року - в змішану початкову школу передмістя Реджина  Марія.

     У 1918-1940 роках наш край входив до складу Румунії, і викладання велося румунською мовою.  У цей період школа носила ім'я «Реджина Марія», на честь дружини румунського короля.  Навчання тривало і в роки Великої Вітчизняної війни, під час німецько-румунської окупації (1941-1944г.г.).
 На жаль, у зв'язку з відсутністю документів за період з 28 червня 1940 року по 22 липня 1941 року доля навчального закладу в цей проміжок часу невідома.

     Після вигнання німецько-румунських загарбників, починаючи з 1 жовтня 1944 року, тут працює змішана початкова школа №11, яку очолює директор Олександра Йосипівна Ємельянова (1944-1954).  У 1949-1950 навчальному році школу реорганізовують в семирічну.

Після війни населення міста швидко збільшувалася, і в 1950 році початкову школу реорганізували в 7-річну школу, а в 1975 році - в 8-річну.  Оскільки класних приміщень вже було мало, виконком Ізмаїла передав школі житловий будинок, що знаходиться навпроти школи.

   Пройшли роки.  Розросталося наше місто, збільшувалася кількість дітей шкільного віку.  Навчальному закладу стало важко тулитися в стінах старого і тісного одноповерхової будівлі.

... Рік 1954 й.  Школу №11 очолює молода, красива, самовіддана Марія Сидорівна Кадигроб (1954-1978).  На свої жіночі плечі вона звалила турботу про будівництво нової будівлі.  Сучасну школу будували 4 роки: в 1967 р.  - перший поверх, в 1970р.  - другий поверх (під час будівельних робіт на першому поверсі проходили заняття), в 1971 - спортивний зал, майстерні. У цих стінах навчально-виховний процес триває і сьогодні. Правда, в подальшому до нової будівлі неодноразово проводилися прибудови.
  Неймовірна самовіддача роботі - відмінна риса Марії Сидорівни.  Робочий день директора починався з 7 години ранку і до пізнього вечора горів вогник в директорському кабінеті ...
  Школа стала сенсом її життя.  Марія Сидорівна знала поіменно своїх учнів, була вимоглива і одночасно добра до них.  Учні постійно допомагали школі: обробляли земельні ділянки біля школи - 1 гектар, вирощували овочі і фрукти для продажу, доглядали за шовкопряда, виготовляли прилади для фізкабінету.  

... Рік 1978 й.  Естафету керівництва школою від Марії Сидорівни приймає Петро Миронович Аркуша(1978-1991), стає гідним її наступником.  Новий час і нові вимоги поставили на чільне перехід школи на кабінетну систему навчання оснащення школи новими технічними засобами.  Кабінети російської мови і математики визнані кращими в місті.
 Інтелігентність, врівноваженість, вимогливість і доброта завжди були притаманні стилю керівництва Петра Мироновича.

     У 1989 році школа стала середньою, а в червні 1991-го випускники вперше отримали атестати про повну загальну середню освіту.
    З вересня 1991 року школу очолила Лариса Єгорівна Курис, вчитель французької мови.  За останні роки значно покращився зовнішній вигляд школи, її інтер'єр.  Головна мета Лариси Єгорівни - зробити школу одну з кращих в місті, підвищити її авторитет.  

 Школа крокує в ногу з часом, працюючи за новими технологіями з 1997 року педагоги школи стають переможцями міського конкурсу "Учитель року".  Багата школа і своїми досягненнями - в золотий фонд міста вона внесала 72 медаліста  - 52 золотих і 20 срібних.  Випускники-медалісти школи отримували і отримують освіту в престижних вузах України, Молдови, Росії, Болгарії і т.д.  Серед випускників школи - два нинішніх її завуча. Є серед випускників капітан порту, колишній футболіст київського "Динамо", заступник управляючого банком, директор  ізмаїльського архіву. Особливо славиться школа своїми випускниками-спортсменами.  За роки свого існування школа виховала відомих спортсменів, серед них - чемпіонка Європи з легкої атлетики, бронзовий призер олімпійських ігор Олена Говорова, майстер спорту з вільної боротьби, чемпіонка України Наталія Зінченко, чемпіонка України з вільної боротьби Тетяна Волкова, призер України, переможець міжнародного турніру  з вільної боротьби Тетяна Краснокутська, майстер спорту з вільної боротьби Леонід Базан і масте спорту України з вільної боротьби Іван Тончев.

       Предметом особливої ​​гордості школи є педагогічні династії.  Вчителі прищеплюють любов до педагогічної праці своїм дітям, і ті обирають професію батьків.  Повага до традицій навчального закладу, спадкоємність і відповідальність за свою справу створюють в колективі особливу атмосферу високої моралі і стабільності.  Однак життя триває, а це означає, що попереду перед злагодженим колективом однодумців ще не одна висота, яку вони, безумовно, подолають спільними зусиллями!
     Понад чверть століття школу очолювала Лариса Єгорівна Курис.  Крім керівництва навчальним закладом, вона добре знайома ізмаільчанам як депутат міської ради.  До речі, честі представляти їх інтереси виборці удостоюють її вже четвертий скликання поспіль.  Два з них Лариса Єгорівна очолювала постійну комісію з питань гуманітарної політики.
 За останні роки серйозно зміцнилася матеріально-технічна база школи.  Зроблено ремонт покрівлі та фасаду, обладнані автономна котельня, яка працює на природному газі, і внутрішні туалети, встановлені металопластикові вікна.  За словами керівника, всього цього було б неможливо досягти без постійної підтримки міського голови Андрія Абрамченко.

   Втім, за висотою - висота.
 Однак все перераховане - утилітарні питання, спрямовані на те, щоб дітям і вчителям було тепло, затишно і комфортно в шкільних приміщеннях.  Поряд з цим в колективі йде постійна робота над вдосконаленням ефективності навчально-виховного процесу.  
 

Школа №11 Ізмаїл Одеська область

Адреса: Одеська область, місто Ізмаїл,

 проспект Суворова, 186

Телефони: 7-83-80 (директор),
7-83-70 (заступник з НВР, бухгалтерія)

Мікрорайон

обслуговання 

Деталі

  • Белая иконка facebook
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now